22 грудня 2022 року в читальній залі імені Григорія Сковороди книгозбірні УГСП у просторі вільного спілкування відбулися треті літературні читання «Тарас Шевченко. Три літа». У вступному слові письменниця та ініціаторка читань Римма Товкайло акцентувала на тому, що читати Шевченка варто постійно, адже в його творчості вся наша історія, наші вікові болі, гасла, інвективи, застороги.
«Його творчість – це квінтесенція всього народного, національного, родового, кореневого. Шевченко – поет неймовірної мистецької досконалості. Він щодень стає ближчим, дорожчим, зрозумілішим. І щодень потрібнішим» – переконана Римма Іванівна.
Римма Товкайло, викладачі факультету української та іноземної філології, студенти, бібліотекарі, краєзнавці читали «Давидові псалми» Тараса Шевченка. Ці твори написані у В’юнищах (1845 р.), де письменник жив у Степана Никифоровича Самойлова. Поет вписав у рукописну книгу «Три літа» «Давидові псалми» – 1, 12, 43, 52, 53, 81, 93, 132, 136, 149 – згідно з Псалтирем. До переспівів біблійних псалмів Тарас Шевченко звернувся в кульмінаційний момент своєї творчості. Ці десять поезій є не лише високохудожніми переспівами давніх релігійних гімнів та молитв, а й Шевченковими заповідями рідному народові.
У свою чергу, викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Роман Мотузок розповів про вплив поетичної та мистецької спадщини Шевченка, на його художню творчість. Поза тим цікаві факти про Переяслав у малюнках Тараса Шевченка повідомив присутнім краєзнавець Микола Богатир. Відомо, що влітку 1845 року Шевченко в Переяславі змалював історичні пам’ятки часів козаччини. На сьогодні ці твори мають не лише мистецьке значення, але й незрівнянну історико-археологічну цінність.
Наостанок директорка бібліотеки Ольга Шкира презентувала присутнім книжкову виставку «Кобзарів» Т. Шевченка різних років випуску із колекції персональних дарів Володимира Портянка. Літературні читання відбулися в рамках бібліотечного просвітницького проєкту «Університетські зустрічі».
Пресцентр бібліотеки