6 березня 2019 року у читальній залі імені Михайла Грушевського відбулася Година спілкування «Арт-простір. На каву з Шевченком», програма якої включала презентацію персональної художньої виставки Романа Мотузка «Мальовничий Переяслав» та діалогічне спілкування «Передзвін поколінь. Роздуми про Україну».
Вплив Тараса Шевченка на українське письменство та живопис безсумнівний. Творчість і постать Т. Шевченка вважають однією з найбільш досліджених. Проте у кожного нині свій Шевченко. І це свідчить про подолання давніх стереотипів. Сучасність Шевченка постає щоразу, коли ми висловлюємо власні думки про його творчий феномен. Його творчість цілісна і довершена від перших творів і до останніх. Тому він входить до свідомості відразу й назавжди. Твори Шевченка вчать цілісно бачити й сприймати світ. У цьому полягає їхня сучасність.
До Шевченка кожний приходить по-своєму. Саме про вплив мистецьких творів – творів живопису і графіки, виконаних Шевченком різними техніками – на власне світовідчуття та художню творчість розповів присутнім викладач університету, член Національної спілки художників України Роман Мотузок, презентуючи авторську виставку «Мальовничий Переяслав».
Численні виступи науковців, студентів, бібліотекарів засвідчили, що творчість поета, художника, мислителя Тараса Шевченка продовжує бути об’єктом наукових спостережень, читання його поетичних творів та споглядання картин дає естетичне задоволення і художню насолоду.
Захід відбувся у рамках творчого проекту «Університетські зустрічі». Виставка картин Романа Мотузка «Мальовничий Переяслав» триватиме до грудня 2019 року.
Тетяна Деркач, провідний бібліотекар