Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Вебінари > Історія доступу УГСП до наукометричних баз даних та вебінари від «Clarivate» у листопаді 2024 року

Університет Григорія Сковороди  в Переяславі уже багато років має доступ до наукометричних баз даних, хоч незрідка до книгозбірні звертаються люди, які досі, чомусь не знають про цей фактор. Пресцентр бібліотеки вирішив цю прогалину та коротко нагадати історію доступу, принагідно проанонсувавши вебінари від «Clarivate» у листопаді 2024 року, перший з яких відбудеться вже післязавтра.

Підвищення ефективності наукової роботи та впровадження наукометричних інструментів в Україні стало можливим завдяки заснуванню у 2015 році Консорціуму e-VERUM, ініційованого спільно ГО «ЕЛібУкр», Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, Асоціацією користувачів української науково-освітньої мережі «УРАН» та Науковою бібліотекою ім. М. Максимовича КНУ ім. Тараса Шевченка. У межах Консорціуму було створено проєкт «Торнадо», метою якого було забезпечити українські університети доступом до провідних наукових баз даних, зокрема через платформу Web of Science та Scopus.

  • Університет Григорія Сковороди в Переяславі приєднався до проєкту у 2016 році, забезпечивши доступ для своїх студентів та науковців шляхом передплати.
  • З 2019 року, завдяки національній передплаті, університет отримав доступ до баз даних «Scopus» і «Web of Science».
  • З 2022 року, у зв’язку з військовими діями, державне фінансування цих ресурсів стало неможливим, і доступ був забезпечений безкоштовно завдяки підтримці компаній «Clarivate» та «Elsevier».
  • Наразі УГСП має постійний доступ до бази даних «Web of Science». Ця міжнародна мультидисциплінарна платформа містить понад 90 мільйонів наукових документів і охоплює 254 предметні категорії, включаючи природничі, технічні, суспільні та гуманітарні науки. Основу колекції складає Web of Science Core Collection, яка включає Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index та Art and Humanities Citation Index. З 2015 року база доповнена Emerging Source Citation Index.

З метою надання підтримки дослідникам компанія Clarivate регулярно проводить вебінари, які в Україні проводить Ірина Тихонкова, кандидат біологічних наук, консультант з питань успіху клієнтів.

У жовтні 2024 року науковці університету та працівники бібліотеки взяли участь у фінальному тестуванні з сертифікації по базовим і розширеним можливостям та аналізу наукової літератури на платформі Web of Science Core Collection, що підтверджує їх професійний рівень у роботі з наукометричними базами даних.

Принагідно, приєднуйтеся до вебінарів від «Clarivate» у листопаді, щоб вдосконалити свої знання і навички у використанні провідних наукових ресурсів:

Clarivate Essential

14 листопада

Тема:  Дисертація: від планування до використання.

Тези:  На вебінарі розберемо особливий тип наукової роботи – дисертацію. Обговоримо чим вона відрізняється від інших типів наукового контенту. Як планувати, виконувати, захищати та використовувати дисертації. Як в цьому можуть допомогти ресурси компанії Clarivate: Web of Science, Core Collection, ProQuest™ Dissertations & Theses Citation Index, EndNote, EndNote Click, Pivot-RP, MJL, JCR. Чи(м) корисні «чужі» дисертації. З якими складнощами стикаються здобувачі наукових ступенів. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

10:15–11:15
Реєстрація:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_L-04-znIQgq8TGaqhn81xg

Research Smarter

28 листопада

Тема:  Границі чи обмеження Web of Science Core Collection. Чому це має значення?

Тези:  У гонитві за досконалими дослідженнями показники, на які ми покладаємося, настільки ж важливі, як і дані, які за ними стоять. Цей вебінар присвячений важливому, але часто забутому фактору бібліометричного аналізу — цілісності та обсягу даних, що використовуються. Університети та науково-дослідні установи все більше залежать від бібліометричних показників для оцінювання, рішень про фінансування та глобальних рейтингів, але недосконалі дані чи погано визначені аналітичні межи можуть призвести до викривлених результатів і неправильних стратегій. Учасники досліджуватимуть, як точні дані та добре структурований обсяг можуть забезпечити глибше та ефективніше розуміння ефективності досліджень, моделей співпраці та впливу.

10:15–11:15
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_PHfs74DtQDGXLQvgnyXURQ

Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару. До зустрічі.

 Пресцентр бібліотеки