В Університет Григорія Сковороди в Переяславі завітав Іван Заєць – політик долучився до заходу, присвяченого Тарасу Шевченку

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > В Університет Григорія Сковороди в Переяславі завітав Іван Заєць – політик долучився до заходу, присвяченого Тарасу Шевченку

7 березня в бібліотеці Університету Григорія Сковороди в Переяславі, з нагоди 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, в рамках творчого проєкту «Університетські зустрічі» відбувся просвітницький захід «Простір вільного спілкування «Слово – це зброя»».

Розпочався захід з перегляду надзвичайно емоційного медіахронографу «Слово – це зброя», підготовленого працівниками університетської бібліотеки, та виконанням музичного твору на слова Шевченка «Зоре моя вечірняя» квартетом сопілкарів під керівництвом Вадима Ноздровського, директора Переяславської мистецької школи імені Павла Синиці.

Зустріч провів незмінний ведучий Шевченківських заходів в УГСП Олександр Молоткін. Перше слово він надав почесному гостю – українському політику, народному депутату Верховної Ради України І, ІІ, ІІІ, IV та VI скликань Івану Зайцю, який виступив зі змістовною промовою про роль Переяслава в житті Тараса Шевченка, про його необхідність й надалі бути осередком українськості, виконувати роль дозорного, першим приймати бій і передавати сигнал тривоги далі.

З наступною доповіддю – «Шевченко про фатальну помилку Богдана Хмельницького» – виступила докторка педагогічних наук, кандидатка філологічних наук, професорка Ганна Токмань. Її виступ був змістовним, дослідницьким з читанням напам’ять віршів і цитуванням істориків.

Продовжила зустріч кандидатка філологічних наук, старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу «Музей Заповіту Т.Г. Шевченка» Катерина Нагайко із виступом «Вплив постаті Тараса Шевченка на формування української національної ідеї другої половини ХІХ – початку ХХ століття», в якому вона розповіла, як на прикладі архівних матеріалів 3-го відділу поліції можна відслідкувати вплив Тараса Григоровича на формування Київської громади.

Завершувала виступи керівниця центру Шевченкознаства, кандидатка філологічних наук Наталія Швець зі своєю презентацією «Слово Тараса – живе».

Підсумки зустрічі були підведені керівником навчально-наукового відділу Юрієм Козубенком та директоркою бібліотеки Ольгою Шкирою. На завершення Іван Заєць запропонував провести наступну зустріч в Університеті про таке явище як рашизм.

 

Пресцентр бібліотеки