Бібліотекарі УГСП побували на презентації книги про археологію України за роки Незалежності – тепер видання є і у нашій книгозбірні

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Бібліотекарі УГСП побували на презентації книги про археологію України за роки Незалежності – тепер видання є і у нашій книгозбірні

Колектив бібліотеки Університету Григорія Сковороди в Переяславі відвідав презентацію науково-популярної книги – «Археологія України за роки Незалежності» (2022). Захід відбувся 10 лютого в НІЕЗ «Переяслав».

Презентація розпочалася виступом кандидата історичних наук, професора Олександра Колибенка, який розповів про унікальність цієї книги. Вперше в незалежній Україні було створене видання, в якому археологи поділилися результатами своєї наукової роботи у максимально доступній для широкого кола читачів формі.

Наступний доповідач – науковий співробітник Інституту археології НАН України Сергій Павленко – розповів, у яких умовах готувалося це видання. Також він висловив надію, що це лише перша ластівка у серії науково-популярних видань про археологічні відкриття за останні 30 років. До книги увійшло майже 50 нарисів, укладених за хронологічними періодами. Видання реалізовано за фінансової підтримки Німецького археологічного інституту і безкоштовно розповсюджується по бібліотеках.

До фондів університетської бібліотеки надійшло не лише вищеназване видання, а й монографія за авторством Біляєвої С. О., Болтрик Ю. В., Фіалко О. С. «Аккерманська фортеця. Дослідження 1999–2010 років», яка знайомить читачів з матеріалами комплексних досліджень середньовічної фортеці, розташованої на березі Буго-Дністровського лиману у м. Аккермані (нині Білгород-Дністровський). Дослідження проводились Міжнародною Південною Середньвічною експедицією Інституту археології НАН України протягом 1999–2010 років.

Видання «Археологія України за роки Незалежності» було підготовлене Інститутом археології Національної академії наук України та Всеукраїнською громадською організацією «Спілка археологів України».

 

Пресцентр бібліотеки