27 вересня 2019 року у стінах ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» вкотре відбувся День творчої ініціативи «Моя країна дивовижна», присвячений пам’яті патріарха музейної справи Михайла Івановича Сікорського. Бібліотека університету спільно із студентами та викладачами соціоісторичного та педагогічного факультетів та Відділом освітнього менеджменту та профорієнтаційної діяльності запросили на гостину вихованців та педагогів Переяслав-Хмельницького ЗДО №10 «Любавонька».
На початку зустрічі, директорка бібліотеки Ольга Шкира познайомила гостей з арт-простором вузівської книгозбірні, де постійно поєднуються сучасні освітні технології, книга та мистецтво. Танцями, піснями та зворушливими словами діти привітали своїх вихователів із Днем дошкілля, нинішніх та майбутніх освітян – з Днем працівників освіти, а бібліотекарів – із Всеукраїнським днем бібліотек. Не секрет, що ці свята об’єднують покоління та вшановують професії, що плекають душу і виховують Людину.
У свою чергу, інноваційний проект «Музейна педагогіка», який успішно реалізовано у «Любавоньці», презентувала вихователь-методист Наталя Калініченко. Різнотематичні музейні куточки вчать дітей любити свій край, його славну історію, природні багатства, звичаї та культуру. Навзаєм, майбутні педагоги – студенти I та III курсів (керівник Нінель Химич, завідувачка лабораторії духовного розвитку особистості) – мали змогу відчути себе «в професії», поспілкувавшись із дошкільнятами.
Вже традицією в екочитальні стали творчі майстерні. Відтак, цього разу відбувся майстер-клас з фуд-арту «Творимо диво». Разом з Наталею Бочаріною, викладачкою кафедри менеджменту освіти і практичної психології, діти розмальовували печиво та розповідали про свої творіння. Поєднати освітній простір та мистецтво допомагає виставка художніх робіт учнів кафедри образотворчого мистецтва Київської дитячої Академії мистецтв імені М. І. Чембержі, що експонується в читальній залі імені М. Грушевського в рамках VIII Українсько-Польського/Польсько-Українського форуму «Освіта для миру» («Edukacja dla pokoju»).
Продовженням заходу стали розваги на свіжому повітрі в університетському сквері. Музично-лікувальну гру «Мандрівка в зоопарк» для гостей – малих і дорослих, провела викладачка кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології Наталя Харченко.
Наша екочитальня завжди відкрита для нових знайомств, плідної твочої співпраці та гарантує гостям яскраві враження, щирі емоції та святковий настрій.
Оксана Пєшкова, головний бібліотекар