6 травня 2025 року у конференц-залі імені Василя Сухомлинського, в межах бібліотечного просвітницького проєкту «Університетські зустрічі», відбулася чергова лекція кандидата історичних наук, старшої наукової співробітниці НІЕЗ «Переяслав» Олени Колибенко на тему «Юрій Долгорукий – переяславський вигнанець».
Захід незмінно викликав великий інтерес серед істориків, краєзнавців, науковців, аспірантів, студентів, а також школярів гімназій та ліцеїв Переяслава. Серед інших, у ньому взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін, науковці НІЕЗ «Переяслав», краєзнавці, бібліотекарі, вчителі, студенти факультету гуманітарної освіти і соціальних технологій, учні переяславської гімназії №3.
Як розповідають представниці бібліотеки УГСП, попередні зустрічі науковиці зі слухачами були присвячені темі Переяславської митрополії та особистості літописця Нестора. Зауважують, що під час таких лекцій популяризується актуальна, правдива інформація про історію України, розвінчуються російські імперські наративи щодо історії української держави.
«Повномасштабна війна росії проти України та агресивна інформаційна політика країни-окупанта викликала зростання інтересу українців до вітчизняної історії, питань формування української держави з найдавніших часів. Як в цих умовах, так і у всі роки свого існування актуальним напрямком роботи університетської бібліотеки була і залишається популяризація знань про історію та культуру України та Переяславщини зокрема», – додають берегині книги.
На початку заходу кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Людмила Хмельницька подякувала організаторам за чергову чудову нагоду спілкування з історикинею Оленою Колибенко. Також, принагідно, розповіла про умови навчання на факультеті, освітні можливості та переваги, закликавши школярів обирати фах історика і вступати до університету.
Цього разу Олена Володимирівна зосередила увагу присутніх на постаті Юрія Долгорукого – князя із династії Рюриковичів, сина Володимира Мономаха та його другої дружини, дочки половецького хана. Науковиця Колибенко окреслила його правління як князя суздальського (1108–1135, 1136–1149, 1151–1155) та переяславського (1132, 1135), родоначальника володимиро-суздальської князівської династії Юрійовичів, а також розвінчала міф про заснування ним Москви. Лекція була не лише змістовною, а й живою з обговоренням сучасних наукових підходів та запитаннями від слухачів.
Зустріч пройшла у креативній та неймовірно теплій атмосфері. Вона стала майданчиком цікавого та корисного професійного спілкування, а для майбутніх абітурієнтів – чудовою можливістю отримати нові знання та відчути атмосферу закладу, де здобувають вищу освіту. На завершення присутні висловили багато щирих слів вдячності, а директорка бібліотеки анонсувала нову зустріч з Оленою Колибенко, яка відбудеться у вересні.
Пресцентр бібліотеки