11 квітня 2025 року у Музеї «Заповіту» Т.Г.Шевченка НІЕЗ «Переяслав» відкрили виставку художніх робіт відомої журналістки Світлани Леонтьєвої «Вірити. Любити. Жити». На відкриття завітали близько 30 людей, зокрема сковородинівці, які згодом запросили гостю міста на гостину до Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
За освітою Світлана Леонтьєва – фізик і мистецтвознавець. На телебаченні працює з 1993 року, була ведучою новин і журналісткою на телеканалах «Інтер» та Перший національний, наразі веде програму «Здоровий вибір» на каналі «Дім». Нагороджена орденом «За заслуги» ІІІ ступеня. Сьогодні вона – не лише відома медійниця, а й членкиня Національної спілки художників України, на рахунку якої близько тридцяти персональних виставок.
Це вже друга виставка її робіт в Переяславі, але цього разу її назва безпосередньо пов’язана з нашим краєм:
«Як би важко нині не було, завжди згадую свою бабусю Тетяну Ткаченко із села Ковалин, яка втратила двох малих дітей у Голодомор 1932-1933 рр., а старшого сина в 1941 році. Вона пережила всі лихоліття, залишаючись доброю, чуйною, уважною й мудрою. Отже, і я зможу… Тому – вірити, любити, жити. Так я назвала й свою виставку», – так художниця описує виставку картин, картини якої, за тематикою, поділені на три розділи: «Краєвиди Києва»; «Імпресії душі і пензля»; «За мотивами твору Т. Г. Шевченка».
У той же час медійниця та мисткиня каже, що про те, що Переяслав творчий, вона знала давно. Переяславщина займає особливе місце в її серці, бо тут народилася мама, а нині мешкають родичі й близькі подруги. Також таке розуміння є й завдяки таким виставкам, і людям, які допомагають їх створювати. Світлана Іванівна зізнається, що нині мало малює:
«Я не можу писати про війну, намагалася, але не виходить. Можу писати лише світло, бо я Світлана. Тому і на цих всіх роботах зображене світло», – поділилася мисткиня.
За декілька тижнів до відкриття Світлана створила дві тематичні картини на шевченківську тематику «Мені тринадцятий минало» та «Мені так любо, любо стало».
«Ці картини дещо пов’язані із моїм рідним Ковалином. Адже там колись були млини, які також є на картинах. Я це точно пам’ятаю, ще як була дитиною, що на горбах, там де зараз школа, стояли млини. Взагалі це хороший тон, коли художник спеціально для певної виставки створює нові роботи. І з поваги до Шевченка та Переяслава, того, що я люблю, вирішила написати ці сільські пейзажі», – розповіла Світлана Леонтьєва.
По завершенню офіційної презентації у музеї, Леонтьєва не відмовилася від пропозиції вперше завітати до Університету Григорія Сковороди в Переяславі, де, наразі, розгорнулася авторська виставка традиційної візантійської ікони «Світло Великодня» нашого земляка-іконописця, воїна Збройних Сил України Олександра Задорожнього.
Сковородинівці, зокрема директорка бібліотеки Ольга Шкира та представники кафедри кафедри образотворчого мистецтва і методики навчання факультету мистецтва, менеджменту, педагогіки і психології Ольга Стрілець та Роман Мотузок презентували шановній гості образотворчі набутки закладу – художні виставки в бібліотечному просторі (читальному залі Сигізмунда ІІІ, читальних залах імені Михайла Грушевського та Тараса Шевченка), творчих майстернях закладу.
Велику увагу гості привернуло ручне ткацтво на якому доцентом Ольгою Стрілець відображено постать Григорія Сковороди, портрети Тараса Шевченка та Михайла Сікорського авторства старшого викладача Романа Мотузка.
Ще однією з родзинок відвідин став перегляд документального фільму «Марія Буряк» режисера, оператора візуального сценарію Олексія Стрільця.
Наостанок свого перебування в стінах альма-матер, Світлана Іванівна залишила автограф на стіні зали інформаційних ресурсів «Чумацький шлях» – це давня традиція, якої з 2009 році дотримується колектив книгозбірні. Принагідно, гостя загадала бажання під своїм знаком зодіаку – це ще одна традиція, яку сповідують в альма-матер.
Наразі відомо, що виставка, яка включає 23 картини майстрині, експонуватиметься в музеї «Заповіту» до 31 травня. Не виключено, що надалі вона продовжить своє перебування уже в стінах Університету Григорія Сковороди в Переяславі – наразі художниця та журналістка дала на це попередню згоду. Імовірно, тоді ж поспілкуватися з нею матиме змогу ще більше охочих сковородинівців.
Пресцентр бібліотеки, за матеріалами ЗМІ