У прийдешню середу, 19 березня 2025 року, об 11:40 в межах бібліотечного просвітницького проєкту «Університетські зустрічі» у конференц-залі імені В. О. Сухомлинського та в онлайн, на платформі Zoom, відбудеться лекція заслуженої працівниці культури України, старшої наукової співробітниці науково-дослідного відділу археології НІЕЗ «Переяслав» Галини Бузян на тему «Трипільська культура – феномен давньоземлеробських суспільств Європи».
Далекого 1974 року, по закінченні навчання на кафедрі археології та музеєзнавства історичного факультету Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка, Галина Миколаївна була направлена на роботу до Переяслав-Хмельницького державного історичного музею і з перших днів свого працевлаштування була долучена до археологічної експедиції по дослідженню трипільських пам’яток у с. Жванець на р. Дністер на чолі з відомою археологинею Тамарою Мовшею. Ця експедиція стала визначальною у науковому уподобанні Галини Бузян. Трипільський світ захопив її на довгі роки.
Трипільська культура є однією з найяскравіших культур первісної доби Східної Європи. Вона охоплює територію майже всієї Правобережної, частково Лівобережної України. Її розвиток тривав близько 2,5 тис. років, від кінця VI до початку ІІІ тисячоліття до н.е. Дивовижної краси кераміка, великі поселення на берегах річок, прямокутні хати з розписаними стінами стали головними розпізнавальними рисами цієї надзвичайно багатої культури хліборобів. Поселення-гіганти, великі гончарні горни найбільші в світі, найраніші в світі. І все це тут, на нашій землі.
Запрошуємо усіх охочих зануритися у цей надзвичайно цікавий та захоплюючий світ. Захід обіцяє бути не лише пізнавальним, а й натхненним, адже позбавляє нас почуття меншовартості, пробуджує гордість за наших великих предків.
Пресцентр бібліотеки