«Мова – це глибина тисячоліть» – в музеї-архіві імені Юрія Бойка-Блохина експонується книжкова виставка з нагоди Міжнародного дня рідної мови

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Німецько-Українське наукове об'єднання > «Мова – це глибина тисячоліть» – в музеї-архіві імені Юрія Бойка-Блохина експонується книжкова виставка з нагоди Міжнародного дня рідної мови

З 2000 року День рідної мови щорічно відзначають в Україні. Головна мета цього дня – підтримати самобутність і значимість кожної мови та її важливість для народу, адже майже половині з 6000 розмовних мов світу нині загрожує зникнення. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави. Мовне питання досі дуже актуальне в Україні й викликає безліч суперечок.

До Міжнародного дня рідної мови в музеї-архіві  імені Юрія Бойка-Блохина Університету Григорія Сковороди в Переяславі було підготовлено книжкову виставку «Мова – це глибина тисячоліть», яка пропонує розширити кругозір про нашу рідну українську мову.

Мета цієї виставки – поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю і його славних синів, про свою приналежність до українського роду.

Виставка допоможе здійснити літературну подорож, познайомить з історією становлення та розвитку нашої мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками – словниками. Тут представлені книги, в яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української.

Визнання й пошана всіх мов є ключем до збереження миру. Кожна мова самобутня. Вона має власні вислови, які відображають менталітет і звичаї народу. Так само, як і наші імена, ми отримуємо рідну мову від матері в дитинстві. Вона формує нашу свідомість, просочує закладеною в ній культурою.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Запрошуємо до перегляду виставки в музеї-архіві імені Юрія Бойка-Блохина.

 Ольга Науменко