6 листопада 2024 року в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі відбувся День творчої ініціативи «Гармонізація внутрішнього простору», учасниками якого стали учні Переяславської гімназії №4 та їх класна керівниця Тетяна Капля). Заходи подібного штибу вже стали традиційними, адже співпраця альма-матер з освітніми закладами міста є запорукою того, що майбутній студент стане не лише висококваліфікованим фахівцем в окремій галузі, а й всебічно розвиненою особистістю.
Програма заходу передбачала 3 локації. Годину арт-терапевтичного спілкування на тему «Робота з власними метафорами. Зустріч із собою справжнім» провела психологиня, завідувачка навчальної лабораторії Центру освіти і піклування дітей дошкільного віку УГСП Світлана Коломієць. За допомогою метафоричних асоціативних карт – спеціальних картинок, що зображають людей, їх взаємодії, життєві ситуації, пейзажі, тварин, предмети побуту тощо – учні навчалися мислити образами, висловлювали власну інтерпретацію зображень, особисте відчуття і розуміння предметів і життєвих явищ. Робота з метафоричними асоціативними картами в групі дозволяє краще дізнатися і зрозуміти себе й інших, розвиває творчі й комунікативні навички. Також психологинею була проведена мандалотерапія, що є одним із методів арт-терапії. Учні малювали мандалу – абстрактний малюнок в колі. Мандала символізує погляди людини на життя, її внутрішній світ, думки і почуття в даний момент, дарує гармонію з оточуючим світом.
Далі учні відвідали університетську книгозбірню. Екскурсію бібліотечним простором провели директорка Ольга Шкира та завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Інна Корж.
«Сучасна бібліотека – це не лише місце, де зосереджені великі інформаційні ресурси на різних носіях, необхідні для здобуття знань, поглиблення ерудиції, а це ще й місце для відпочинку, спілкування, творчості. Саме такий простір функціонує в університетській бібліотеці. Бібліотека пропонує користувачам великий документний фонд, перегляд книжкових та художніх виставок, цікаві творчі заходи», – зазначили Ольга Іванівна та Інна Іванівна.
Після цього учні ознайомилися з пересувною інтерактивною біологічною виставкою лабораторії «Центр науки». 13 експонатів, представлених на ній, презентувала студентський декан факультету природничої освіти Юлія Сентіщева. Усі відвідувачі отримали позитивні враження та емоційне задоволення. «Центр науки» – це місце, де можна навчатися, пізнавати світ і себе в ньому.
День творчої ініціативи був цікавим та продуктивним для його учасників. Впевнені, що робота кураторів та учнів на запропонованих локаціях сприяла формуванню креативних навичок, психологічної, природничо-наукової компетентності.
Організаторами заходу були бібліотека, факультет природничої освіти, Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю.
Пресцентр бібліотеки