Напередодні свого професійного свята – Всесвітнього дня бібліотек, 27 вересня 2024 року, берегині книги з Університету Григорія Сковороди в Переяславі підтримали свою понад двадцятирічну традицію мандрів Україною з нагоди свого свята. У 2024 році здійснили захоплюючу мандрівку до меморіального музею-садиби славетного тенора Івана Семеновича Козловського та в Музей Кирила Стеценка.
Як розповідає facebook-сторінка музею, працівниці бібліотеки мали можливість ближче познайомитися з місцем народження всесвітньо відомого співака, який підкорив своїм голосом найвибагливіші сцени світу. Зізнаються, потрапити у цей музей було їх давньою мрією.
Меморіальний музей-садиба Івана Семеновича Козловського розташований у селі Мар’янівка Київської області, де народився знаменитий оперний тенор. Він відкритий у 1994 році на території садиби, де колись жила родина Козловських. Експозиція музею охоплює життєвий і творчий шлях Івана Козловського, зокрема його дитячі роки, навчання та кар’єру, що вивела його на міжнародний рівень. У музеї зберігаються особисті речі співака, сценічні костюми, рідкісні фото та записи його виступів. Особливістю музею є велика увага до ролі Козловського в культурному житті України, а також його активна підтримка українського музичного мистецтва.
Під час екскурсії вони дізналися про життєвий і творчий шлях Івана Козловського, який став легендою українського оперного мистецтва. Також переяславці долучилися до посадки яблуневого деревця на території музею-садиби.
Також напередодні бібліотекарі разом із відомим музикантом Кирилом Стеценком, що був гостем нашого міста та університету, відвідали Музей Кирила Григоровича Стеценка, що розташований у селі Веприк Фастівського району Київської області. Він присвячений життю та творчості видатного українського композитора, диригента і громадського діяча. Музей був створений у 1982 році в будинку, де композитор провів останні роки свого життя і де він помер у 1922 році. Експозиція музею включає в себе документи, фотографії, особливості речей Стеценка, його музичні твори та інструменти. Особливе значення в музеї займає роль Стеценка в національному відродженні України, його внесок у розвиток української церковної музики та хорового мистецтва.
Там мали змогу вшанувати пам’ять видатного композитора, а також побувати на могилах його діда, його дружини Ївги (Євгенії) Антонівни та лікаря й поета, члена ОУН та УПА, творця музею – Володимира Івановича Косовського.
З нагоди Всесвітнього дня бібліотек колектив Університету Григорія Сковороди висловлює щиру вдячність своїм бібліотекарям за їхню невтомну працю, що сприяє збереженню та популяризації знань, веде у світ захопливих пригод чи прикладної, незвіданої раніше, інформації. Ваша відданість справі є неоціненним вкладом у розвиток освіти та культури нашого закладу, нашого народу. Бажаємо вам нових професійних досягнень, натхнення та щоденного задоволення від життя і праці. Зі святом вас, дорогі бібліотекарі!
Пресслужба університету