З першими днями березня до нас все більше долинають думки геніального українського поета, великого Кобзаря Тараса Шевченка. Постать Шевченка у своїй величі була, є і залишиться ні з чим незрівнянною, невичерпною для людського подиву й осягнення. Як для нас, так і для всього світу великий Кобзар – це Україна, а Україна – це Тарас Шевченко.
Тарас Шевченко залишив нам неоціненні духовні надбання – твори і світлу добру пам’ять про себе. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію та віру. Тарас Григорович Шевченко – завжди сучасний, актуальний. Щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне.
«Він був сином мужика і став володарем у царстві духа, – писав про Кобзаря Іван Франко. – Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі шляхи професорам і книжним ученим. Десять літ він томився під вагою солдатської муштри, а для волі зробив більше, ніж десять переможних армій… Найкращий та найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті – невмирущу славу, яку в мільйонів людських сердець все заново збуджуватимуть його твори».
З нагоди вшанування пам’яті цієї сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців в музеї-архіві імені Юрія Бойка Блохина Університету Григорія Сковороди в Переяславі розгорнуто книжкову виставку «Живуть, Кобзарю любий, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово».
Куратори виставки зазначають, що для експозиції підібрано літературу, яка розкриває творчий та життєвий шлях Тараса Григоровича, його спадок як письменника, художника, мислителя і борця за волю України.
Книжкова виставка призначена допомогти студентам глибше усвідомити суспільну й художню цінність Шевченкового слова, поглибити знання про його коротку, трагічну, але в той же час і величну долю та стати інформаційним приводом для зміцнення рівня національної самосвідомості
Поза тим на виставці представлено зібрання творів Тараса Шевченка, яке містить усю відому літературну спадщину: поетичні, драматичні, прозові твори, щоденник, автобіографію, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості, листи.
Книжкова виставка стане в нагоді всім тим, хто шанує, знає й по-справжньому пропагує творчість геніального українського поета. Запрошуємо завітати до музею-архіву імені Юрія Бойка-Блохина та ознайомитися з книгами.
Пресцентр бібліотеки