Щороку 24 серпня Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Цьогоріч він має для всіх українців особливе значення. Триває війна і окупанти скаженіють від своєї безпорадності. Українці ж продовжують гідно протистояти нелюдам й вражати світ своєю незламністю, силою та емпатією до тих, хто поруч. Саме зараз ми переживаємо історичний момент, наша нація гартується у боротьбі. Ми назавжди запам’ятаємо те, хто нам друг, а хто ворог.
До історії свята. Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.
17 березня 1991 року було проведено референдум і республіканське опитування на тему того, чи згодні громадяни країни, щоб Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних, тому 16 липня з’явився в переліку святкових днів в результаті відповідних змін до Кодексу законів про працю УРСР.
Через місяць після цього стався «Серпневий путч» – подія, який відомий жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий «Акт проголошення незалежності України». Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР.
1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.
«Цьогоріч визначне національне свято ми зустрічаємо в умовах війни. Проте знаємо, що переможемо! Кожен на своєму фронті захищає рідну землю. Кожен націлений на боротьбу, патріотизм та наполегливу працю. Нас не зламає ворог, бо наша сила – у нашій єдності! Україна – самостійна, вільна, неподільна держава. І буде такою завжди!» – переконані в книгозбірні УГСП.
З нагоди свята представляємо віртуальну у книжкову виставку, в якій презентовано літературу, що розкриває історію національного самоствердження, яскраві постаті будівничих української державності й ексклюзивність нашої країни, яка зараз мужньо бореться за свою свободу. Вона розрахована на широке коло користувачів. Слава Україні та її захисникам!
Пресцентр бібліотеки