«Боротьба стала девізом честі»: роздуми професора Миколи Корпанюка з нагоди 115-річчя від дня народження Романа Шухевича (відео)

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > «Боротьба стала девізом честі»: роздуми професора Миколи Корпанюка з нагоди 115-річчя від дня народження Романа Шухевича (відео)

30 червня 1907 року народився Роман Шухевич – головний командир УПА та Голова Проводу ОУН на Українських Землях 1943-1950 рр., прем’єр українського революційного уряду, Голова Генерального Секретаріату УГВР 1944-1950 рр., людина, яка присвятила своє життя боротьбі за вільну Україну.

З нагоди 115-річчя великого сина України Романа Шухевича своїми роздумами ділиться доктор філологічних наук, професор кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання факультету української та іноземної філології Микола Корпанюк у новому відео проєкту «Науковці в бібліотеці».

Тарас Чупринка, Роман Лозовський, Тур – під такими псевдонімами провадив свою діяльність легендарний генерал, один з найбільших провідників і командирів визвольної боротьби українського народу, який брав у ній безпосередню участь. Наділений політичним розумом, досвідчений революціонер та військовий, зі знанням психології підпільника та розумінням ворожої стратегії, він зростив і протиставив ворогові непоборну навіть для большовицької росії повстанську армію.

Життя борців-підпільників досить втаємничене. Тому світу важко уявити всю повноту їхньої праці в історії народу. Про це відомо друзям та однодумцям, але їхні скупі свідчення часто помирають разом з ними на полі бою. У архівах поліції чи суду занотовано лише те, що вдалося розслідувати. Багато фактів не розголошується аби не нашкодити подальшій боротьбі, а якась інформація приховується умисне. І тільки з часом спадають заборони та перестороги і з-під псевдонімів до нас повертаються герої наших визвольних змагань. Через роки суспільство отримує шанс пізнати борців, яких втратило, і достойно вшанувати їх героїзм.

Пресцентр бібліотеки