Професійно-освітня поїздка бібліотекарів до Києва

Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Професійно-освітня поїздка бібліотекарів до Києва

Міжбібліотечна співпраця сьогодні є одним із визначальних факторів розвитку сучасної бібліотеки, а кожна поважна університетська книгозбірня намагається приділяти велику увагу розвитку професійного партнерства з науковими бібліотеками та бібліотеками вищих навчальних закладів України та поглибленню комунікації бібліотечних фахівців. Віддавна традиційними для бібліотеки ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» стали професійно-освітні поїздки до різних міст України, які мають на меті знайомство з історичною і культурною спадщиною, організацію професійного діалогу, підвищення кваліфікації співробітників, обмін інформаційними ресурсами, досвідом, гарними ідеями, краєзнавчими книгами, спільну видавничу діяльність.

Відтак, на початку червня 2019 року колектив сковородинівської книгозбірні відвідав Національну історичну бібліотеку України, яка є всеукраїнським репозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України.

Зазначимо, що співпраця бібліотеки нашого університету та Національної історичної бібліотеки України триває вже кілька років, зокрема, у сфері книгообміну, бібліотечного краєзнавства, а взаємодія фахівців відбувається на галузевих наукових заходах.

Київські колеги гостинно зустріли сковородинівських бібліотекарів, ознайомили з основними напрямами діяльності бібліотеки, її проектами, колекціями, книжковими виставками. Крім того, колеги провели екскурсію по читальних залах, поділилися своїм досвідом бібліотечної роботи, зокрема, у контексті питань збереження, відновлення стародруків, створення електронних копій видань. Особливу увагу привернули стародруки та рідкісні видання з фондів бібліотеки. Співробітники бібліотеки детально ознайомили переяславців із мініатюрними книгами – виданнями іноземною мовою, більшість яких були надруковані ще у XIX столітті, а також з унікальними виданнями, зокрема, рукописною книгою – найдавнішим із збережених помянників Києво-Печерської Лаври, складеним приблизно в 1483-1526 рр.

До слова, цього дня бібліотекарі відвідали ще й Національний музей українського народного декоративного мистецтва, «Шоколадний будиночок» (філіал Київського національного музею російського мистецтва), а також Національний науково-природничий музей НАН України.

Ми щиро вдячні нашим колегам з НІБУ за гостинність і цікаве професійне спілкування, а також висловлюємо подяку ректору та профкому університету за допомогу в організації цієї професійно-освітньої поїздки.

Тетяна Деркач, провідний бібліотекар