Training (англ.) – «тренування, вироблення навичок». Від лекції або уроку тренінг відрізняється тим, що матеріал не тільки «начитується», але і опрацьовується, тобто закріплюється у свідомості учасників тренінгу. Досягається це за рахунок того, що ведучий протягом всього тренінгу активно працює з мотивацією учасників, стимулюючи їхній інтерес і пробуджуючи бажання зробити почуте частиною свого особистого досвіду.
На тренінгу кожному учаснику стає доступним не тільки досвід і знання психолога, який веде заняття, але й досвід та знання інших учасників. Таким чином, уявлення людини про проблему і про шляхи виходу з неї відразу розширюються.
Що дає людям участь в цих тренінгах? Перш за все, новий досвід, краще усвідомлення самих себе, а значить, і краще розуміння інших людей.
13 лютого 2019 року в читальній залі імені Григорія Сковороди відбувся соціально-психологічний тренінг «Жити на позитиві: техніки саногенного мислення», який провела кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», член Української та Європейської асоціацій транзактного аналізу в галузі психотерапії Світлана Герасіна. На цьому заході присутні – бібліотекарі, викладачі, студенти – переконалися, що позитивне ставлення – це набір уявлень і переконань людини про що-небудь або про кого-небудь. За великим рахунком, це отримані нею знання, які перетворилися в життєві установки і образи, в її уявлення про навколишній світ і себе. Відповідно негативні переконання і уявлення формують негативне ставлення, позитивні переконання – позитивне. Негативне ставлення, в свою чергу, є основою для будь-яких негативних емоцій.
Висновок очевидний: щоб відчувати більше позитивних емоцій і почуттів, потрібно сформувати в собі якомога більше позитивних переконань і уявлень про навколишній світ, про себе і свою долю. А негативне ставлення (переконання і уявлення) – потрібно прибирати, замінюючи його на позитивне.
Тетяна Деркач, провідний бібліотекар